Innowacja

Wszystkie modele łodzi H-14 są wykonane w rzadko spotykanej przy ribach technologii infuzji żywicy winylo - estrowej z zastosowaniem konstrukcji przekładki.

Technologia infuzji żywicy jest metodą produkcji kompozytu opartą na użyciu podciśnienia. W przeciwieństwie do metody tradycyjnej, gdzie każdą warstwę układa się na mokro, przy zastosowaniu infuzji układa się „na sucho” różnego rodzaju warstwy konstrukcyjne oraz warstwy zbrojenia dobrane przez projektanta łodzi. Następnie formę zamyka się szczelnie folią do infuzji i wytwarza podciśnienie, które wprowadza żywicę do środka formy systemem rurek rozprowadzających. Żywica jest rozprowadzana pod całym elemencie, a nadmiar jest oddawany z formy za pomocą rurek wylotowych. Tym sposobem, w jednym kroku technologicznym powstaje gotowy element.

Konstrukcja przekładkowa tzw. „sandwich” oznacza użycie jako jednej z warstw konstrukcyjnych rdzenia ze specjalnej pianki o wysokiej gęstości, produkowanej na zamówienie do każdego modelu.

Taki sposób wykonania łodzi gwarantuje przede wszystkim lekkość i doskonałą trwałość konstrukcji, ponieważ charakteryzuje ją dobra proporcja żywicy i tkanin szklanych. Taka metoda jest łatwo powtarzalna, dzięki czemu każdy egzemplarz posiada te same parametry zgodne z założeniem projektu.

W 2018 roku planujemy zastosowanie nowej technologii do produkcji naszych kadłubów, która podniesie ich wytrzymałość, jakość i zapewni najlepsze wykończenie na rynku światowym.

MATERIAŁY

Wszystkie łodzie H-14 są wykonane z zastosowaniem najlepszej jakości materiałów europejskich i amerykańskich producentów.

Tuby wykonane są z hypalonu Orca Pennel&Flipo– gumy, która charakteryzuje się o wiele lepszymi parametrami technicznymi i dużo lepszą odpornością na promieniowanie UV niż standardowo używane PVC. Tuby wykonuje na zamówienie angielska firma o wieloletnim doświadczeniu na arenie międzynarodowej, lider w dziedzinie produkcji tub – Henshaw Inflatables Ltd.